Nowe technologie nieustannie się rozwijają i depczą po piętach bardziej konserwatywnym rozwiązaniom fiskalnym, które mają swoich zwolenników głównie dzięki nieskomplikowanej budowie i sile przyzwyczajenia. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i oferuje użytkownikom środowisko i funkcje, których oczekują i potrzebują.

Czym więc się różnią klasyczne kasy z klawiaturą oraz nowoczesne kasy dotykowe? Które z nich mają więcej zwolenników wśród przedsiębiorców? Przyjrzyjmy się razem, co te dwa rozwiązania od siebie odróżnia.

Kasy z klawiaturą

Kasy z klawiaturąKlasyczne kasy z klawiaturą nie zaskoczą swoim designem, jednak z drugiej strony są lubiane dzięki prostocie budowy i łatwości obsługi. Kasa z klawiaturą jest odpowiednia dla użytkowników, którzy przyzwyczaili się już do tego typu urządzeń fiskalnych i nie chcą przechodzić na inne, bardziej nowoczesne systemy lub nawet obawiają się nowych technologii.

Bardzo pozytywnie jest oceniana solidność tych kas. Wytrzymują pracę pod naprawdę dużym obciążeniem, nawet w kontakcie z nieuważnymi użytkownikami. Z drugiej strony nie bardzo pasują do nowocześnie urządzonych wnętrz lub mobilnego stylu pracy. Dzisiejsze kasy z klawiaturą są całkowicie dostosowane do fiskalizacji przychodów i stanowią pełnowartościową konkurencją dla nowoczesnych kas dotykowych.

Kasy dotykowe

Nowoczesny, uniwersalny i ponadczasowy wygląd jest w wypadku kas dotykowych sprawą oczywistą. Dotykowe systemy kasowe poradzą sobie z tysiącami rachunków, pozycji i transakcji oraz nieograniczoną liczbą użytkowników. Projektanci dzisiejszych kas dotykowych kładą nacisk na prostotę budowy i intuicyjną obsługę. Poza tym oferują wiele praktycznych funkcji ułatwiających pracę przedsiębiorcom.

Kasy dotykowe

Integralną częścią kasy dotykowej jest możliwość zdalnego zarządzania i kontroli z dowolnego miejsca. Kasa dotykowa doskonale sprawdzi się w sklepierestauracjihotelu lub firmie usługowej. Dzięki łatwej instalacji i dostępie do szczegółowej dokumentacji, z kasy dotykowej można korzystać prawie natychmiast po uruchomieniu. Tryb pracy on-line i off-line oraz gotowość na obowiązkową fiskalizację jest ważną, integralną częścią każdej kasy dotykowej. Kasa dotykowa jest idealnym wyborem szczególnie dla dynamicznie rozwijających małych i średnich firm, które nie boją się nowoczesnych technologii.

Wniosek z naszej oceny nie jest jednoznaczny, ponieważ każdy z systemów ma swoje zalety i wady oraz swoich zwolenników i przeciwników. Ważne jest to, że obydwa typy kas fiskalnych spełniają wszystkie wymogi prawne stawiane przez system fiskalny. Jeżeli jednak chcesz wyruszyć na drogę nowoczesności, kasy dotykowe działające na platformie Android – na przykład Dotykačka – są tym optymalnym wyborem. Ostateczna decyzja pozostaje jednak po stronie samych przedsiębiorców.

Zobacz naszą mapę dealerówi i sprawdź gdzie możesz zamówić system kasowy Dotykačka w najbliższej okolicy.