Spółka Dotykačka ČR s.r.o. – oferująca systemy kasowe dla małych i średnich firm – powstała z dynamicznie rozwijającego się start-upu w roku 2015 i w trakcie I i II fali fiskalizacji w Czechach uzyskała wśród czeskich przedsiębiorców ponad 12 tysięcy użytkowników. Z tym wynikiem zajęła drugą pozycję na rynku czeskim.

Poza Czechami, firma ma dalszych tysiące użytkowników aplikacji na rynkach zagranicznych. Na całym świecie aplikację Dotykačka pobrało na Google Play ponad 66 tysięcy użytkowników.

W trakcie II fali fiskalizacji, która rozpoczęła się 1 marca 2017 r., popularność zdobyły oferowaną przez firmę urządzenia przenośne. Przedsiębiorcy, w zależności od swoich potrzeb i rodzaju działalności, wybierali spośród 3 zestawów promocyjnych systemu kasowego Dotykačka – od najprostszych kas przenośnych z małą drukarką, po duże kasy dotykowe z kompletnym wyposażeniem (czytnik kodów, waga, wyświetlacz klienta, szuflada kasowa). Wzrost popytu na sprzęt korespondował ze rosnącą liczbą aktywowanych aplikacji.

Obecnie spółka jest jednym z liderów na rynku dostawców rozwiązań kasowych. Przebojowe aplikacje – kasowa i magazynowa – rozwijane na platformie Android, z powodzeniem zastępują skomplikowane i drogie systemy kasowe na PC, a równocześnie umożliwiają średnim i małym przedsiębiorcom w sposób łatwy i intuicyjny spełnianie ustawowego obowiązku rejestracji przychodów.

Dotykačka ČR s.r.o. zatrudnia w Czechach kilkadziesiąt pracowników i obsługuje ponad 12 tysięcy aktywnych użytkowników. Na całym świecie aplikację Dotykačka pobrało na swoje urządzenia ponad 66 tysięcy użytkowników — najwięcej z Czech, Indonezji, Polski, Niemiec.

Spółka ma przedstawicieli handlowych na terytorium całych Czech a siedzibę główną w Pradze, gdzie przedsiębiorcy mogą zawitać do nowoczesnego showroomu. W roku 2016 Dotykačka została zaliczona do prestiżowego grona „Czeskich 100 Najlepszych” firm. Nagrodę tą uzyskała w kategorii Technologii Informatycznych i Komunikacyjnych.

System kasowy Dotykačka otrzymał certyfikat bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony danych osobowych. W roku 2017 uzyskała także jako jedna z pierwszych spółek nagrodę „Uczciwa kasa przedsiębiorcy”, którą na podstawie intensywnych testów przyznaje Izba Gospodarcza Republiki Czeskiej.

W roku 2017 spółka rozpoczęła ekspansję na rynkach zagranicznych. Pierwszym krokiem było otwarcie oddziału w sąsiedniej Polsce.