Drukarka fiskalna. Jaką kupić, gdzie i za ile?

Zasada jest prosta – jeśli prowadzisz sprzedaż detaliczną towarów lub usług, jesteś zobowiązany do odprowadzania należnych podatków. Aby poprawnie zewidencjonować sprzedaż, potrzebne jest urządzenie rejestrujące transakcje na potrzeby rozliczenia podatków – dochodowego i VAT. Takim urządzeniem może być kasa fiskalna lub drukarka fiskalna.

Kasom fiskalnym poświęciliśmy wiele miejsca w innych artykułach na naszej stronie, dlatego tym razem skupimy się na drukarkach fiskalnych.

Odrobina techniki

Drukarka fiskalna zazwyczaj nie jest samodzielnym urządzeniem – do poprawnego działania potrzebuje sterującego nim komputera z zainstalowanym systemem POS. W takim układzie jej podstawowe zadanie polega na rejestracji oraz wydruku paragonów.

Drukarka fiskalna może łączyć się ze sterującym nią urządzeniem przewodowo, poprzez złącza RS-232 lub USB, lub bezprzewodowo, dzięki technologiom Wi-Fi lub Bluetooth.

W przeciwieństwie do systemów POS sterującymi drukarkami fiskalnymi, od których nie jest wymagana homologacji, drukarki fiskalne, aby legalnie rejestrować transakcje, muszą być homologowane.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze drukarki fiskalnej?

 • Kompatybilność z posiadanym lub wybranym do zakupu systemem fiskalnym.
 • Sposób komunikacji z systemem fiskalnym – komputerem lub terminalem.
 • Możliwość zaprogramowania wystarczająco długich nazw pozycji sprzedawanych produktów i usług.
 • Dostosowanie do warunków pracy przedsiębiorcy – stacjonarnych lub mobilnych.
 • Dostosowanie do liczby produktów lub usług sprzedawanych przez przedsiębiorcę.
 • Dostępność i łatwość zmiany rolek z papierem.
 • Sposób i łatwość archiwizacji transakcji.
 • Łatwość generowania raportów dobowych.

 

Drukarki fiskalne kompatybilne z systemem Dotykačka

Dotykačka jest uniwersalnym systemem kasowym, współpracującym z szeroką gamą urządzeń i akcesoriów. Ich kompatybilność z naszymi rozwiązaniami potwierdziliśmy licznymi testami. Przedstawiamy popularne drukarki fiskalne dopasowane do potrzeb każdego rodzaju działalności – hotelarskiej, handlowej, gastronomicznej i usługowej – zarówno w środowisku stacjonarnym, jak i mobilnym.

Jak wybrać odpowiedniego sprzedawcę drukarki fiskalnej?

Na rynku działają tysiące wyspecjalizowanych firm oferujących zarówno kompletne systemy rejestracji fiskalnej sprzedaży, jak i profesjonalne usługi instalacji, konfiguracji oraz formalnego zgłoszenia urządzeń fiskalnych. Jak wybrać tę właściwą? Oprócz długiej historii działalności – świadczącej o profesjonalizmie i bogatym doświadczeniu – warto sprawdzić bogactwo asortymentu oferowanych rozwiązań. Duża liczba i różnorodność dostępnych urządzeń i systemów gwarantuje większy wybór i lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Nie zapomnijmy także o dostępie do wsparcia technicznego – im bardziej wszechstronne, tym lepiej.

Gdzie kupić drukarkę fiskalną?

Dotykačka współpracuje w Polsce z wieloma lokalnymi sprzedawcami systemów kasowych i kompletnych rozwiązań fiskalnych. Nasza sieć dystrybucji obejmuje największe miasta, takie jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź, Białystok, Lublin… i wiele innych. Przygotowaliśmy stale aktualizowaną interaktywną mapę Polski, na której bez problemu możesz zlokalizować dostawcę systemów fiskalnych oraz towarzyszących im usług w swoim regionie.

Drukarka fiskalna. Cena – w komplecie taniej

Ceny drukarek fiskalnych wahają się od kilkuset złotych za podstawowe modele do nawet kilku tysięcy za modele o rozbudowanej funkcjonalności.

Sugerowane ceny drukarek przetestowanych z systemem Dotykačka:

 • Emar Tempo Pro (57mm): 2600-3000 zł
 • Emar Tempo 3 Pro (80mm): 2800-3100 zł
 • Novitus HD E (80mm): 3100-3700 zł
 • Novitus Deon E (57mm): 2300-2500 zł
 • Posnet Thermal Thermal XL (57mm): 2900-3300 zł
 • Posnet Thermal HD (80mm): 3200-4500 zł
 • Posnet Thermal Trio 14/D (57mm): 2300-2400 zł
 • Posnet Temo HS (57mm): 2200-2700 zł

Należy jednak pamiętać, że drukarka fiskalna nie jest urządzeniem działającym samodzelnie. Zakup drukarki fiskalnej łączy się najczęściej z zakupem sterującego nią urządzenia, oprogramowania, akcesoriów, usług. Finalna cena za urządzenie może więc być zdecydowanie niższa.

Dotykačka ma w swojej ofercie trzy pakiety promocyjne obejmujące tablet lub terminal kasowy, homologowaną drukarkę fiskalną oraz dodatkowe, niezbędne do pracy akcesoria w bardzo atrakcyjnych cenach.

Nasze systemy kasowe kupisz w sklepach internetowych: