Inteligentna kasa fiskalna. Twój partner w biznesie

Nieodłącznym elementem sprzedaży detalicznej towarów lub usług jest kasa fiskalna. Mimo, iż obowiązek rejestracji fiskalnej sprzedaży stopniowo wprowadzany jest już od wielu lat, dla licznej grupy przedsiębiorców, szczególnie tych początkujących, jest on źródłem stresu i niepokojów. Zupełnie niepotrzebnie. Współczesne kasy fiskalne mogą być łatwe i przyjazne w obsłudze jak popularne aplikacje na naszych smartfonach czy tabletach. W dodatku mogą pomóc w lepszym zarządzaniu firmą i stać się bogatym źródłem danych wspomagających jej rozwój.

Klasyka gatunku

Tradycyjne systemy fiskalne – dostarczane zazwyczaj przez duże, wyspecjalizowane firmy – to najczęściej wyrafinowane środowiska, zarządzające nie tylko kasami fiskalnymi, ale także wspomagające gospodarowanie stanami magazynowych, obsługujące logistykę, automatyzujące fakturowanie i przetwarzanie dokumentów. Większość tych funkcji docenią duże firmy, jednak dla małych i średnich podmiotów – dla których nie bez znaczenia jest także cena zakupu kasy fiskalnej – są one zbędne. Przynajmniej do momentu, gdy osiągną odpowiedni pułap rozwoju biznesowego.

W codziennym użytkowaniu takie systemy kasowe wymagają odpowiedniej infrastruktury IT, stałego nadzoru, zabezpieczeń i archiwizacji. W przypadku aktualizacji czy zmian oprogramowania wymagają także fachowego serwisu. To wszystko pochłania czas i pieniądze.

Kasy fiskalne nowej generacji

Nowoczesne technologie mobilne, łatwy i bezprzewodowy dostęp do szybkich łączy internetowych, chmury obliczeniowe odcisnęły swoje piętno także na sektorze oprogramowania i sprzętu do fiskalizacji sprzedaży. Kasy fiskalne wkroczyły w erę „smart”.

Na rynku zadomowiły się już nowe firmy tworzące innowacyjne systemy kasowe, korzystające ze wszystkich dobrodziejstw nowych technologii. Oferują rozwiązania kompleksowe; łatwe w instalacji, konfiguracji i obsłudze; w pełni skalowalne – rosnące wraz z przedsiębiorstwem; działające w chmurze – umożliwiające zarządzanie systemem i raportowanie wyników w dowolnym miejscu i czasie oraz z dowolnego urządzenia. A to wszystko za ułamek ceny tradycyjnych systemów fiskalnych.

Inteligencja w biznesie

Inteligentne systemy kasowe nie ogranicza się do prostej obsługi kasy fiskalnej. Zapewniają także zarządzanie zapasami magazynowymi, kontrolę pracy personelu i stanowią bogate źródło ustrukturyzowanej, łatwej w analizowaniu i przetwarzaniu wiedzy na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. Ich niewątpliwą zaletą jest także szybka i elastyczna reakcja na aktualizacje oprogramowania.

Dobrym przykładem takiego inteligentnego systemu kasowego jest Dotykačka. Wywodzące się z Czech rozwiązanie – działające na popularnej i stabilnej platformie Android – w pełni wykorzystuje możliwości interfejsu dotykowego. Jego twórcy postawili sobie za cel stworzenie prostego i łatwego w użyciu systemu dostosowanego do potrzeb właścicieli małych i średnich firm zajmujących się sprzedażą różnorodnych towarów i usług.
Rozwojem systemu działającego na komputerach, tabletach i smartfonach zajmuje się międzynarodowy zespół doświadczonych programistów wspomaganych przez specjalistów w dziedzinie systemów fiskalnych.

O czym pamiętać, jeśli zdecydujesz się kupić inteligentną kasę fiskalną?

  1. Sprawdź, czy z wybranego rozwiązania korzystają także inne firmy. Im większa baza klientów, tym lepiej.
  2. Sprawdź, czy firma ma wystarczające zaplecze techniczne i zapewnia wsparcie dla klientów.
  3. Sprawdź doświadczenie i know-how programistyczne oraz kadrę firmy.
  4. Sprawdź, czy wraz z systemem otrzymujesz pełną dokumentację i instrukcję instalacji, obejmującą wszystkie moduły.
  5. Sprawdź, czy firma organizuje dla swoich klientów szkolenia oraz udostępnia materiały edukacyjne.

Wszystkie te parametry odgrywają ważną rolę. Na rynku pojawia się wiele rozwiązań oferowanych przez firmy garażowe bez historii i doświadczenia, a przede wszystkim bez gwarancji, że nie znikną równie szybko, jak się pojawiły. Może to mieć niefortunne konsekwencje dla stabilności działania twojego przedsięwzięcia.
Wybierając jeden z zestawów promocyjnych Dotykačka, możesz mieć pewność trafnej decyzji. Masz do dyspozycji gotowy do działania mobilny tablet kasjerski, stacjonarny terminal lub rozbudowany zestaw z szufladą kasową i akcesoriami. Każdy zestaw zawiera wysokiej jakości drukarkę fiskalną!

Nasze systemy kasowe kupisz w sklepach internetowych: