Sklepy Socjalne

Fundacja ESPA, Polska

Współpraca z Dotykačka wprowadziła zupełnie nową jakość zarządzania oraz obsługi klientów w Sklepach Socjalnych. Oprócz wspierania bieżącej działalności sklepów, ich obsługa oszczędza czas i zasoby, dzięki czemu może rozszerzać formułę wolontariatu.

Fundacja ESPA (Edukacja Społeczność Partnerstwo Aktywizacja) – działająca od 1993 roku – jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit. Działania Fundacji skupione są na realizowaniu zadań w zakresie niesienia pomocy ludziom młodym (w szczególności: osieroconym, osamotnionym, porzuconym) poprzez aktywizowanie ich do działania i pokonywanie barier utrudniających rozwój.

W styczniu 2021 r. Fundacja uruchomiła program zakładania Sklepów Socjalnych, których misją jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, w tym zagrożonych samotnością oraz wykluczeniem społecznym.

Oferta Sklepów Socjalnych – zlokalizowanych między innymi w Legnicy, Wrocławiu i Bielawie – jest dostępna w cenach znacznie niższych niż rynkowe. Potrzebujący mogą w nich kupić artykuły najbardziej potrzebne do życia – produkty spożywcze czy środki czystości.

Zainstalowane w Sklepach Socjalnych systemy POS online Dotykačka, połączone z drukarkami fiskalnymi online, odpowiadają za rejestrację i raportowanie sprzedaży oraz wystawianie paragonów fiskalnych i faktur dla klientów.

Rozwiązanie Dotykačka zostało zaimplementowane w sklepach socjalnych Fundacji ESPA ze względu na możliwość integracji z własnym systemem logistycznym oraz możliwość prowadzenia rejestru klientów, połączonego z programem lojalnościowym.
Jest to o tyle istotne, że klientami sklepu mogą zostać tylko osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, posiadające zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Rodziny Zastępcze i podopieczni Stołówek Charytatywnych prowadzonych przez parafie. Otrzymują oni kartę klienta i na jej podstawie dokonują zakupów.
Obsługa sklepów również rekrutuje się spośród podopiecznych Fundacji.

Dlaczego właśnie system POS online Dotykačka?

Integracja z działającym już systemem logistycznym czy konieczność prowadzenia rejestru klientów uprawnionych do zakupu to wyzwania, którym nie podołałaby nie tylko zwykła kasa fiskalna, ale nawet system POS z podstawowym zestawem funkcji. W przypadku systemu Dotykačka – dzięki otwartemu standardowi API oraz szerokiemu portfolio funkcjonalności – cały proces wdrożenie przebiegł szybko i bez większych problemów.
Intuicyjny, prosty w obsłudze interfejs dotykowy systemu Dotykačka spodobał się też wolontariuszom i podopiecznym Fundacji ESPA - spośród których rekrutuje się obsługa Sklepów Socjalnych - oraz usprawnił i uprzyjemnił obsługę klientów sklepów.

Jakie korzyści przyniosło wdrożenie systemu Dotykačka?

Zdaniem Norberta Palimąki, Prezes Fundacji ESPA, współpraca z Dotykačka wprowadziła zupełnie nową jakość zarządzania oraz obsługi klientów w Sklepach Socjalnych. Oprócz wspierania bieżącej działalności sklepów, ich obsługa oszczędza czas i zasoby, dzięki czemu może rozszerzać formułę wolontariatu.
Wolontariusze mają więcej czasu na kontakt i rozmowę z klientami oraz większą możliwość określenia, jakiego wsparcia i promocy rzeczywiście potrzebują.

Dowiedz się więcej o działalności Sklepów Socjalnych

Wdrożenie przeprowadzone przy wsparciu firmy Profesja

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci w wyborze rozwiązań Dotykačka, idealnie dopasowanych do potrzeb i budżetu Twojej firmy.

Formularz

22 307 85 88

info@dotykacka.pl

Wsparcie