Ulepszona inwentaryzacja w Chmurze Dotykačka.

Poznaj najważniejsze usprawnienia, jakie przynosi nowy ekran inwentaryzacji w zaktualizowanej Chmurze Dotykačka. Pięć najczęściej występujących problemów i pięć sprytnych rozwiązań, które podsuwa Dotykačka. Inwentaryzacja może być przyjemna!

Koniec z inwentaryzacją po nocy

Moi pracownicy robią inwentaryzację w piątek po swojej zmianie, a ja wprowadzam ją do systemu POS dopiero w poniedziałek wieczorem. Zrobienie tego w inny sposób było dotychczas nierealne. Musiałem pobrać raport magazynowy dotyczący sprzedanej ilości, odjąć go od wyniku inwentaryzacji, a następnie wprowadzić do systemu, aby wszystko się zgadzało.
Raz w tygodniu robimy dużą inwentaryzację. Gdy pracownicy przeliczą towar na papierze, ja muszę wszystko wprowadzić do systemu, żeby zgadzały się stany magazynowe. Wiele razy siedziałam w biurze do drugiej w nocy, a o dziewiątej musiałam znowu być w firmie.
W nowej wersji Chmury Dotykačka, z nowym ekranem inwentaryzacji, przeprowadzenie weryfikacji stanów magazynowych dużo łatwiejsze i wygodniejsze. Wystarczy wyeksportować listę towarów i zlecić pracownikom jej wypełnienie. Gotową listę inwentaryzacyjną wprowadzasz do systemu wtedy, gdy masz na to czas. Natychmiast, za dwa dni, a nawet za tydzień. Bez problemu.

Zacznij w biurze, zakończ w domu

Wprowadzanie stanów magazynowych w pracy było zawsze koszmarem. Wiedziałam, że gdy już zacznę, to będę musiała siedzieć w biurze do późnego wieczora, bo inwentaryzację można dokończyć tylko na tym komputerze, na którym się zaczęło.
Z systemem Dotykačka już tak nie jest. Możesz rozpocząć inwentaryzację w biurze i dokończyć w domu lub nawet w podróży. Do Chmury Dotykačka i do ekranu inwentaryzacji masz dostęp w dowolnym miejscu i czasie. 

Inwentaryzacja według własnego uznania

Wcześniej inwentaryzację też mogłem zrobić zdalnie, jednak za każdym razem musiałem wykonywać przegląd całego magazynu według wszystkich kategorii. Nie mogłem po prostu podsumować produktów, o których wiedziałem, że tylko ich stan w rzeczywistości się zmienił.
Teraz możesz wybrać, czy chcesz przeprowadzić inwentaryzację według kategorii, etykiet lub konkretnych produktów, które znajdziesz za pomocą wyszukiwania. Główną zaletą jest możliwość stworzenia arkusza inwentaryzacyjnego, który drukujesz i przekazujesz pracownikom do uzupełnienia. Następnie wystarczy otworzyć trwającą inwentaryzację i uzupełnić wartości. Prosto i bez nerwów.

Inwentaryzacja ze skanerem kodów kreskowych

Dotychczas, jeśli chciałam dokonać inwentaryzacji skanując kod produktu czytnikiem, aby nie musieć szukać produktu po nazwie, mogłam to robić jedynie przy kasie w aplikacji Magazyn. Oznaczało to, że musiałam przenosić rzeczy z magazynu do kasy, aby móc je zeskanować, co zajmowało mi niesamowicie dużo czasu i kosztowało wiele wysiłku.
Koniec z noszeniem rzeczy tam i z powrotem! Zabierz ze sobą laptop zalogowany do Chmury Dotykačka do magazynu i skanuj produkty za pomocą czytnika podłączonego do komputera. Jeśli zeskanujesz produkt więcej niż raz, moduł inwentaryzacji automatycznie powiększy jego stan o 1. Uprościliśmy, zdecydowanie przyspieszyliśmy i zautomatyzowaliśmy cały proces skanowania i zliczania stanów.

Koniec z chaosem inwentaryzacji

Inwentaryzacja jest wypełniana w chmurze przez pracowników. Mają ograniczone uprawnienia i wchodząc do modułu inwentaryzacji nie widzą rzeczywistego stanu, jaki powinien znajdować się na magazynie, więc dodają tylko to co przeliczyli. Czasem zdarza się, że zmieniają produkty i zamiast jednego napoju, dają ten sam z cukrem i bez cukru. Oznacza to dla mnie konieczność weryfikacji wyników inwentaryzacji i sprawdzania, które produkty się zmieniły.
W zaktualizowanym ekranie inwentaryzacji w Chmurze Dotykačka masz teraz własną kolumnę z niedoborami i nadwyżkami. Wystarczy jeden rzut oka, aby stwierdzić czy nawet jeśli całkowite saldo jest prawidłowe, masz jakieś niedobory lub nadwyżki. Możesz sortować produkty według tej kolumny i łatwo sprawdzisz, których produktów problem dotyczy. Korzystając z okna wyszukiwania, w którym wpisujesz nazwę produktu lub kategorii, możesz także sprawdzić, jak wyglądał rzeczywisty stan magazynowy dla konkretnego artykułu.

Skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci w wyborze rozwiązań Dotykačka, idealnie dopasowanych do potrzeb i budżetu Twojej firmy.

Formularz

22 307 85 88

info@dotykacka.pl

Wsparcie