Dotykačka i PayTel wprowadzają na rynek wspólne rozwiązania kasowo-płatnicze

Dotykačka i PayTel – lider na rynku rozwiązań do obsługi płatności bezgotówkowych – nawiązały partnerstwo. Wynikiem współpracy obu firm jest integracja terminali płatniczych oraz PIN-padów z zestawami kasowymi, w których skład wchodzą tablet i drukarka fiskalna. Rozwiązanie to zautomatyzuje sprzedaż i przyspieszy obsługę klientów. Bezkontaktowe formy płatności uczynią też zakupy bezpieczniejszymi.

Dotykačka dostarcza systemy kasowe nowej generacji, działające na bazie systemu Android, które zapewniają małym i średnim przedsiębiorstwom wsparcie w prowadzonej działalności handlowej oraz usługowej. Dla PayTel, jako agenta rozliczeniowego, współpraca z nowym partnerem to naturalny krok w rozwoju oraz w poszerzeniu i wzbogacaniu portfolio rozwiązań płatniczych dla klientów.
Dotychczas integracja urządzeń objęła terminale Desk3200, iCT220, Move/2500 oraz PIN-pad Lane3000. Komunikacja dwóch pierwszych terminali oraz PIN-pada odbywa się poprzez LAN i USB, terminal Move/2500 łączy się przy użyciu LAN, z wykorzystaniem bezprzewodowej komunikacji WiFi. Planowane jest również rozszerzenie oferty o kolejne urządzenia. Integracja umożliwi wykonywanie transakcji kartami płatniczymi w zautomatyzowany sposób. Dzięki połączeniu z zestawami kasowymi pojedyncza transakcja skróci się o krok ponownego wprowadzana przez kasjera danych o płatności na terminal. To usprawni i ułatwi obsługę klienta przy sprzedaży towaru lub usługi, ograniczy fizyczny kontakt oraz zminimalizuje możliwość wystąpienia błędu przy np. przepisywaniu kwoty.

- Integracja rozwiązań Dotykačka z terminalami płatniczymi PayTel jest idealnym przykładem wdrożenia inspirowanego przez naszych klientów, którzy chętnie wybierają właśnie ofertę tej firmy do obsługi płatności bezgotówkowych. Wielu niezależnych sprzedawców naszych rozwiązań współpracuje z PayTel i oferuje dostarczane przez firmę usługi. W naturalny sposób pojawiła się tutaj synergia, której nadaliśmy praktyczny wymiar. Terminale do obsługi płatności bezgotówkowych to już codzienność, a ostatnich miesiącach ich popularność wzrosła w związku z rygorem sanitarnym. Nowoczesne płatności bezgotówkowe nie tylko usprawniają obsługę klientów, ale również ograniczają bezpośredni kontakt do minimum – powiedział Marcin Marciniuk, Product Manager w firmie Dotykačka.
- PayTel ma wieloletnie doświadczenie w zakresie integracji terminali płatniczych np. z kasami fiskalnymi. Teraz możemy wykorzystać zdobytą wiedzę przy współpracy z oprogramowaniem Dotykačka. Jak przydatna jest ta funkcjonalność umożliwiająca automatyczne przesłanie kwoty zakupu z programu sprzedażowego do terminala - wie każdy sprzedawca, który chociaż raz się pomylił przy przepisywaniu kwoty. Każda księgowa, która tego typu błąd musiała wyjaśniać, zapewne ma podobne odczucia. Integracja oprogramowania z terminalami to aktualnie konieczność – mówi Wiesław Klimek, Dyrektor Sprzedaży w Sieci Dealerskiej PayTel S.A.
Integracja systemów POS Dotykačka z terminalami płatniczymi PayTel przynosi korzyści dla każdego typu działalności przyjmującego płatność kartą. Znajdują one zastosowanie w szerokiej gamie branż, przede wszystkim w gastronomii, handlu i usługach.