7 sposobów na zwiększenie odporności Twojego biznesu na koronakryzys

Jak firmy gastronomiczne mogą się lepiej przygotować na kolejne możliwe ograniczenia działalności? Specjaliści Dotykačka wybrali 7 propozycji, które pomogą Ci stawić czoła obecnym i przyszłym wyzwaniom związanym z epidemią koronawirusa.

Pomyśl o dostawie

Zaadaptuj model obsługi zamówień z dostawą. Możesz to zrobić samodzielnie, pamiętając o konieczności zadbania o promocję usługi i zapewnienie sieci dostawców, lub możesz skorzystać z gotowych rozwiązań - na przykład zintgrowany z systemem POS Dotykačka.

Zwiększ zasięg

Upewnij się, że masz pokrycie całego obszaru znajdującego się w zasięgu Twojego działania. Jeśli wiąże się to z koniecznością korzystania z wielu różnych zewnętrznych systemów, poszukaj rozwiązania, które będzie je integrowało w Twoim systemie POS.

Opieraj się na twardych danych

Przeanalizuj strukturę przychodów swojego lokalu. Pomoże Ci w tym wszechstronny i nowoczesny system POS działający w chmurze – taki jak Dotykačka.  Będziesz miał wówczas dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Na podstawie twardych danych, podejmiesz świadomą decyzję o zmianie oferty i kierunku rozwoju swojej firmy.

Zrównoważ źródła przychodu

Zdywersyfikuj ofertę i strukturę marży swojego biznesu. Dzięki temu nie stracisz źródeł dochodu w przypadku kolejnych możliwych ograniczeń w działalności. Napoje alkoholowe serwowane na miejscu przynoszą duży zysk, jednak to lokale, które w sytuacji zamknięcia potrafiły jedzenie z dostawą uczynić swoim głównym źródłem dochodu, najlepiej radzą sobie w dobie koronakryzysu.

Pomyśl o promocji

Pomyśl o dobrej promocji oferty swojego lokalu w sieci. Media społecznościowe to dobry i skuteczny środek komunikacji z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami. Nawet niewielka inwestycja w promocję oferty oraz informacji o możliwości zamówienia posiłków z dostawą przyniesie szybki zwrot. Zwiększy to także szansę na powrót klientów do lokalu, gdy koronakryzys w końcu minie.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Wprowadź bezgotówkowe i bezkontaktowe formy płatności przy przyjmowaniu zamówień na miejscu. Koronakryzys niemal zupełnie wyeliminował gotówkę, jako potencjalny nośnik niebezpiecznego wirusa. Poszukaj rozwiązań kasowych, które są w pełni zintegrowane z nowoczesnymi terminalami, obsługującymi nie tylko płatności kartami, ale także smartfonami lub smartwatchami.

Wybierz elastyczne rozwiązanie

W ostateczności może pojawić się konieczność zawieszenia działalności Twojego klubu, baru, restauracji czy hoteliku. Upewnij się, które ze stałych kosztów operacyjnych możesz ograniczyć do minimum. Pamiętaj, że jako użytkownik systemu POS online Dotykačka masz możliwość okresowego zawieszenia opłat abonamentowych za dostęp do systemu, nie tracąc przy tym swoich danych i ustawień.

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci w wyborze rozwiązań Dotykačka, idealnie dopasowanych do potrzeb i budżetu Twojej firmy.

Formularz

22 307 85 88

info@dotykacka.pl

Wsparcie